Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi, Ziyamet Özel Eğitim Merkezi’nde Etkinlik Düzenledi

Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bugün İyilik Gönüllüleri ile birlikte Ziyamet Özel Eğitim Merkezi’nde etkinlik düzenledi.

0 0

Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi, Ziyamet Özel Eğitim Merkezi’nde etkinlik düzenledi

Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bugün İyilik Gönüllüleri ile birlikte Ziyamet Özel Eğitim Merkezi’nde etkinlik düzenledi.
Etkinlikte Ziyamet Özel Eğitim Merkezi müdürü ve öğretmenlerinin önerileri doğrultusunda, yüz boyama, kumaş üzerine el baskısı, balon dağıtımı, palyaço gösterisi, zıp zıp (özel eğitim çocuklarına uygun), yiyecek kumanya dağıtımı yapıldı.

TUĞLU: ÇOCUKLARIN TEK İSTEKLERİ MUTLU OLMAK
Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Dr. Fatma Çimen Tuğlu, İyilik Gönüllüleri ile birlikte düzenlenen etkinlikte amacın herkese ulaşabilmek olduğunu vurgulayarak, özel çocukların destek beklediklerini belirtti.
Tuğlu özel eğitime gereksinim duyan çocukların her zaman arkasında olduklarını ifade ederek, “İnşallah bunu daha da sıklaştırabiliriz. Çocukları daha da mutlu edecek şekilde onları ara ara ziyaret edip, etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Çocukların tek istekleri mutlu olmak zaten. Çocuk mutlu olunca ailesi de mutlu oluyor. Bölge ve aileler için de farkındalık oluşuyor. Elimizden ne gelirse yapmaya hazırız” dedi. Ayrıca Başkan Tuğlu etkinliğin gerçekleşmesine katkı koyan Kıbrıs Vakıflar İdaresine teşekkürlerini iletti.

ARICI: ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR
Ziyamet Özel Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Arıcı yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hem çocuklarımızın ne kadar değerli olduğunu hissettirdiniz, hem de bölge açısından farkındalık yarattınız. Teşekkür ederim. Güzel bir etkinlik oldu. Çocukların yüzü çok gülüyordu. Farkındalık açısından çok önemli ve etkili bir etkinlik oldu. Bu etkinlik örnek olacaktır. Ailelere ulaşma konusunda dernekler ve yardımseverlerle yaptığımız görüşmelerle birlikte belediyemiz de bize yardımcı olursa bölgedeki tüm özel gereksinimli ebeveynlere aynı eğitimi sunmak isteriz. Sizin öncülüğünüzde bu ailelere ulaşmak isteriz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.