Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi arasında “Zeybekköy Şebeke Yenileme ve Düzenleme Projesi” ile İlgili Protokol İmzalandı.

Zeybekköy’de kayıp kaçak oranı en aza indirilecek

0 1

Zeybekköy’de kayıp kaçak oranı en aza indirilecek

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi arasında “Zeybekköy Şebeke Yenileme ve Düzenleme Projesi” ile ilgili protokol imzalandı.
Protokole, Tarım ve Doğal Kaynakları Bakanı Hüseyin Çavuş, Su İşleri Dairesi Müdürü Tarkan Çeki ve Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Dr. Fatma Çimen Tuğlu imza koydu.
Gerçekleştirilecek proje ile Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi’nin bir bölgesinin kayıp kaçak oranının en az düzeye çekilerek su tüketiminin kontrol altına alınması sağlanacak.
Ekonomik ve teknik ömrünü yitiren Zeybekköy köyü içme ve kullanım suyu şebekesinin sürekli tıkanan galvanize ve PVC boruların yarattığı su sorunlarının ortadan kaldırılması, kayıp ve kaçakların en az düzeye getirilmesi, şebekeye, sağlıklı ve düzenli su verilebilmesi amacıyla Su İşleri Dairesi teknik personelleri tarafından projelendirildi. Su İşleri Dairesi ile Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi arasında imzalanan iş birliği protokolünün proje aplikasyonu çalışmalarını SİD-Belediye iş birliği ile başlatıldı.
Projede, 1670 metre çeşitli çapta boru ve bağlantı malzemesi kullanılacağını dile getiren Bakan Çavuş, malzemenin Su İşleri Dairesi tarafından temin edilecek. Su İşleri Dairesi’nin teknik personellerinin vereceği teknik destek ve kontrolörlüğünde projenin uygulanacağını kaydeden Çavuş, böylece uzun yıllardır yaşanan bir sorunun daha tarihe karışacağını vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.