KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANLIĞI İLE MEHMETÇİK BÜYÜKKONUK BELEDİYESİ ARASINDA SAĞLIK HİZMETLERİ VERİLMESİNE İLİŞKİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

0 1

İmzalanan Protokole Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra ve Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Dr. Fatma Çimen Tuğlu imza koydu.
Protokol ile Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi sınırları içerisinde sağlık hizmetlerine ulaşmakta zorluk çeken engelli, yatağa bağlı ve/veya yerinde sağlık bakımına ihtiyaçlı kişiler ile 65 yaş ve üzeri olan kişilere sağlık hizmetleri yerinde uygulanacaktır.
Protokol kapsamında Sağlık Bakanlığına bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi personelleri ile Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi sağlık personellerinin yürüteceği çalışmalar kapsamında Kişisel Hijyen, Hastanın temel sağlık gereksinimlerinin sağlanması (yeme,uyku, sonda değişimi v.b), Pansuman, Tansiyon ve şeker ölçümlerini gerçekleştirmek, Tahlil yaptırmak isteyen kişilerin kanlarını evlerinde almak, Doktor gereksinimi olan kişilerin doktor kontrolünden geçirilmelerini sağlamak, Etik çerçevede davranış sergilemek, Evleri en az iki kişi olarak ziyaret etmek, Sağlıkla ilgili kayıt ve istatistikleri tutularak bölge vatandaşlarına en iyi hizmetin verilmesi amaçlanmaktadır.
Ayrıca protokol kapsamında ülkemizde ilk kez uygulanacak Yeni doğan Bebek bakımı uygulaması ile Annelere eğitimler verilerek yenidoğan bebeklerin daha sağlıklı yaşama tutunması sağlanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.