Belediye Başkanı

Mehmekçik Büyükkonuk Belediye Başkanımız Dr. Fatma Çimen Tuğlu

0 1.348

Dr. Fatma Çimen Tuğlu

 

22/09/1978 Lefkoşa, Ortaköy doğdu. İlköğrenimi Gelibolu İlkokulu, Ortaöğrenimi  Lefkoşa Türk Maarif Kolejinde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp(İngilizce) bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Yeni Erenköy Sağlık Merkezinde hekimlik görevine başladı.

2006 yılından itibaren Mehmetcik Sağlık Merkezi, Maraş Semt Polikliniği, İskele Sağlık Merkezi, Dipkarpaz Sağlık Merkezi, Gazimağusa Belediyesi Yaşlı Bakım Hizmeti ve Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevlerde bulundu.  2008 yılı itibari ile Mehmetcik Sağlık Merkezi sorumlu hekimi olarak görev yapmaktaydı.

2015 yılında kurulan Yüzüncü Yıl Mehmetcik Karpaz Lions Kulübünde kurucu üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2019-2020 dönemi  Mehmetcik Karpaz Lions Kulübü başkanlık görevini yürüttü. Başkanlık dönemi boyunca pek çok yardımlaşma ve sosyal etkinliklerde bulundu.

2019 yılında kurulan Agora Cimnastik ve Spor Kulübünde kurucu üye olarak görev aldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 32 Yıl aradan sonra 2022 Yerel Seçimlerinde Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi Başkanlığını halkın taktiri ile kazanarak görevine başladı.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

2007 yılından itibaren evli olup 2 çocuk annesidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.